Závody Kyjský Kvapík 2023

SEZONA 2023 Kyjský Kvapík

Zajisté i my si chceme zazávodit nejen mezi sebou, ale hlavně se přiblížit závodům v reálu. Proto vypisujeme již II. ročník Kyjský Kvapík, kterého se lze účastnit za velmi jednoduchých pravidel. Tento závod je určen pro začínající závodníky ať už juniory či dospělé, nebo pro ty, kteří již díky svému věku či omezení rychlejší modely nezvládají. To neznamená že mezi sebou nepřivítáme ostřílené mazáky ( rádi přivítáme rady a informace ze světa závodů). Je možnost si i RCmodel zapůjčit v obou kategoriích, v případě poškození zapůjčeného modelu si pak jezdec hradí náhradní díly.

Přivítáme začínající závodníky a hlavně ty co nemají velké závodní cíle, ale naopak si chtějí zajezdit a užít si pohodu v dobrém kolektivu, odpouštíme drobné chyby :), chceme hlavně zábavu a přiblížení se realitě. Každý nějak začínal a tohle je příležitost jak se zapojit, nebo si vše vyzkoušet. 

Závodní hobby pravidla RC Kyje

Závody jsou jednodenní a pojedou se za jakýchkoliv podmínek. Výjimkou je trvalý déšť, ale to se může během pár dnů změnit a závody se pojedou. Trať je hlinitá a kamenitá, velmi špatně schne, proto si vyhrazujeme právo závody omezit nebo zrušit.

 Závody se pojedou na tři kvalifikační rozjížďky a čtyři finálové jízdy.

Každá kategorie se pojede tehdy, pokud bude přihlášených pět a více závodníků. V případě, že počet nedosáhne minimálně pěti jezdců, budou přiřazeny k jiné podobné kategorii, hodnoceny budou samostatně za svou kategorii a body za jednotlivé závody budou přičteny. Junioři a dospěláci jedou společně, pokud bude dostatek jezdců, rozdělí se do skupin.

Harmonogram závodů: 7-8 h příjezd, 8-9 h volný trénink a přihlášení do závodů, 9-9.15 rozprava, 9.30 zahájení závodů. Ukončení dle počtu závodníků. ( cca 15tá hodina ) Každý jezdec je povinen bezprostředně po skončení jízdy odložit svůj model a jít nasazovat další skupinu.

Měření máme zajištěné vlastním IR systémem LapMonitor i s transpordéry (chip) pokud vlastníte transpordér od stejného výrobce, nahlaste i jeho číslo. 

TĚŠÍME SE NA VÁS.

 

Přihlášení

Na jednotlivé závody “prosím” je dobré se včas přihlásit, (pomůže to administraci závodu)

Startovné:    PŘÍHLÁŠKA ZDE

Přihlášení senioři a old 200,- Kč za první kategorii, každá další 100,-kč ( bez přihlášení +100,-Kč adm.poplastek )

Pro členy RC Kyje 100,-KČ první kategorie, každá další zdarma

Junioři (do 12let včetně) za každou kategorii zdarma.

Půjčení chipu 50,- Kč, pro členy RC Kyje zdarma.

Pro ty kdo nemají vlastní RCmodel Vám můžeme zapůjčit za částku 600,- Kč včetně startovného a chipu. Oprava je v ceně, náhradní díly si platíte. Omezené množství… kdo se dříve nahlásí, jezdí.

Na žádost závodníka bude samozřejmě vystaven doklad o zaplacení.

Do přihlášek napište jméno, kategorii, model a (č.transpordéru)

 

 

Kategorie: HOBBY 1:10

Model: Buggy, Truggy, Short course, MT, 4WD, 2WD

Motory : střídavé, stejnosměrné o velikosti 540

Baterie : (NIMH) nebo ( 2S plný výkon ) nebo ( 3S+ omezený výkon )

Pneu : bez omezení

 

Kategorie: HOBBY 1:12 + HOBBY 1:14

Model: Buggy, Truggy, Short course, MT, 4WD, 2WD

Motory : střídavé, stejnosměrné o velikosti 540 nebo 380

Baterie : (NIMH) nebo ( 2S plný výkon ) nebo ( 3S+ omezený výkon )

Pneu : bez omezení