Závody RC Kyje

Zajisté i my si chceme zazávodit nejen mezi sebou, ale hlavně se přiblížit závodům v reálu. Proto vypisujeme letní závod Kyjský Kvapík, kterého se lze účastnit za velmi jednoduchých pravidel. Tento závod je určen pro začínající závodníky ať už juniory či dospělé, nebo pro ty, kteří již díky svému věku či omezení rychlejší modely nezvládají. Je možnost si i RCmodel zapůjčit v obou kategoriích, v případě poškození zapůjčeného modelu si pak jezdec hradí náhradní díly.

Vy kteří jezdit umíte a už závodíte, tak pro Vás je spousta jiných závodů, kde můžete měřit síly se sobě rovnými. Zde začínáme a tak odpouštíme drobné chyby :), chceme hlavně zábavu a přiblížení se realitě.

Závodní hobby pravidla RC Kyje

Závody jsou jednodenní a pojedou se za jakýchkoliv podmínek. Výjimkou je trvalý déšť, ale to se může během pár dnů změnit a závody se pojedou. Trať je hlinitá a kamenitá, velmi špatně schne, proto si vyhrazujeme právo závody omezit nebo zrušit.

 Závody se pojedou na tři kvalifikační rozjížďky a tři finálové jízdy.

Každá kategorie se pojede tehdy, pokud bude přihlášených pět a více závodníků. V případě, že počet nedosáhne minimálně pěti jezdců, budou přiřazeny k jiné podobné kategorii, hodnoceny budou samostatně za svou kategorii a body za jednotlivé závody budou přičteny. Junioři a dospěláci jedou společně, pokud bude dostatek jezdců, rozdělí se do skupin.

Harmonogram závodů: 7-8 h příjezd, 8-9 h volný trénink a přihlášení do závodů, 9-9.15 rozprava, 9.30 zahájení závodů. Ukončení dle počtu závodníků. Každý jezdec je povinen bezprostředně po skončení jízdy odložit svůj model a jít nasazovat další skupinu.

Měření máme zajištěné vlastním IR systémem LapMonitor i s transpordéry (chip) pokud vlastníte transpordér od stejného výrobce, nahlaste i jeho číslo.

Startovné senioři 200,- Kč za každou kategorii, pro členy RC Kyje polovic. Junioři 100,- za každou kategorii, pro členy RC Kyje zdarma.

Půjčení chipu 50,- Kč, pro členy RC Kyje zdarma.

Pro ty kdo nemají vlastní RCmodel Vám můžeme zapůjčit za částku 600,- Kč včetně startovného a chipu. Omezené množství… kdo se dříve nahlásí, jezdí.

Na žádost závodníka bude samozřejmě vystaven doklad o zaplacení.

Do přihlášek napište jméno, kategorii, model a (č.transpordéru)

Kategorie: HOBBY 1:10

 Model: Buggy, Truggy, Short course, MT, 4WD, 2WD

Motory : střídavé, stejnosměrné o velikosti 540

Baterie : dvoučlánek 7,4 v

Pneu : bez omezení

Kategorie: HOBBY 1:12

Model: Buggy, Truggy, Short course, MT, 4WD, 2WD

Motory : střídavé, stejnosměrné o velikosti 540 nebo 380

Baterie : dvoučlánek 7,4 v

Pneu : bez omezení

Kategorie: HOBBY 1:14

Model: Buggy, Truggy, Short course, MT 4WD, 2WD

Motory : střídavé, stejnosměrné o velikosti 380

Baterie : dvoučlánek 7,4 v

Pneu : bez omezení