Dětská Dráha

Dráha zrušena pro nezájem – bude nahrazena novou tratí pro WRC jako rallycross ….snad v roce 2023.

Mobilní aplikace pro měření kol a časomíra: Zdarma na APP

LapTrax – Advance Lap Timer

Návod nastavení android aplikace Lap Trax:
1. Je nutné aby barva auta na karosérii nebo aspoň pruh, byl nějaké z těchto barev a jejich odstínů: růžová, červená, fialová, modrá, žlutá, zelená. Aplikace nezná barvu !!! bílou a černou !!! ( u slonové která je skoro celá bílá sem si musel pomoci tím že sem jí udělal asi 10cm proužek z barevné izolační pásky).
2. Nastavení aplikace
-Po spuštění vyberte mód “colortrax“:
-pak klikněte na ty stopky dole vlevo a otevřete nabídku setting a najeďte až na poslední volbu BETA-experimental:
-Pak rozklikněte políčko Color-Cluster detection – a vyberte volbu large – cluster (most of racer)
-Dále v menu o krok zpět klikněte na Color Detection Mode – a zvolte Color Trax v1
Máte nastaveno. Pro jistotu apku teď zavřete a pusťte zvovu.
—————————————————————————–
Vytvoření tratě do pole napíšete nějaký svůj název, pod dráhu se budou pak ukládat nastavená auta. Aplikace Vás pak vyzve aby jste kameru mobilu namířili na startovní pole (nemusí být žádná startovní čára na dráze). Takže dejte mobil do držáku a nastavte kolmo proti drážkám tratě , úhel nevadí nemusí být úplně vodorovně položený mobil vůči trati. Já mám asi 45%. Jakmile na obrazovce uvidíte správně dráhu tak krok potvrďte. Dále Vás apka vyzve aby jste přiřadili závodníky(racer) ťukněte na new racer a mobil si vraťte na držák do pozice jako při startovní čáře a umístětě do pole snímání jedno auto, na displeji ťukněte na jeho barvy, ideálně tu která je zastoupena v největší míře (kromě bílé a černé tu apka neumí snímat). Pokud máte auto třeba celé bílé budete si muset pomoci tak 10cm páskem barevné elektrikářské. Až barvu vyberete tak Vás apka vyzve projet 3x za sebou startovní lajnu, pokud by průjezd nebyl načten zkuste vybrat lepší místo barvy na autě. Případně když sem projel při tomto nastavení pomaleji tak při závodě mi to snímalo i při větší rychlosti. Jakmile se toto povede zadáte auto číslo a název.
Takto postupně vytvořte všechny další auta. Apka si je pak u vybrané tratě bude pamatovat a vy už si jen zvolíte z uložených.

Tipy: Pokud by byl problém se snímáním pokuste se mobil umístit ne na rovinku kde je největší rychlost ale dejte jej třeba za zatáčku. / převzato/